Úvěr COVID pro malé a střední podnikatele

Jste podnikatelé zasažení nenadálou krizovou situací, přišli jste o část svých příjmů, popř. musíte část již vydělaných peněz vracet? Nevěšte hlavu, není to lehká situace, ale cesta z ní rozhodně existuje. Jen to chce konat. 

Úvěr COVID I.

V pondělí dne 9. března vláda schválila mimořádný národní program - Úvěr COVID, na základě kterého Ministerstvo průmyslu a obchodu (dále jen "MPO"), připravilo společně s Českomoravskou záruční rozvojovou bankou (dále jen "ČMZP") speciální bezúročný úvěr s možností odkladu splátek. Úvěr COVID je poskytován všem malým a středním podnikatelům, které zasáhla aktuální situace a dostala je do finanční tísně - což se u nich projevuje opožděním plnění, pozastavením plnění nebo úplného zrušení plnění z obchodních kontraktů z důvodu opatření k zamezení šíření nemoci Covid 19. Úvěr COVID byl spuštěn ke dni 16.03.2020.

Žádosti jsou přijímány výhradně v elektronické formě a to formou e-podatelny. Úvěr je poskytován v rozmezí od 500.000,- Kč až 15.000.000,- Kč, splatnost je stanovena na 2 roky a odklad splátek až na jeden rok.

Máte pocit, že by se Vám úvěr hodil? Jste oprávněný příjemce dle definic? Tak směle do toho, odvážným štěstí přeje.

Jak na to najdete na stránkách ČMPZ . Pokud si ale nevíte rady a potřebujete pomoci, ať už se zhodnocením oprávněnosti nebo podáním samotné žádosti, klidně se na nás obraťte, jsme tu pro Vás. Časový horizont pro zpracování a vyřízení žádostí bohužel není dán, dle dostupných informací bude ale velmi záležet na kvalitě zpracování dodaných podkladů. Sami jsme podnikatelé a situace nás zasáhla stejně jako Vás, společně to zvládneme! 

Potřebujete pomoci s podáním, nebo vyhodnocením žádosti?

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.