Výkon exekuce a insolvence během nouzového stavu

Jste v exekuci či insolvenci a došlo u Vás k momentálnímu výpadku příjmu?

Jste-li v exekuci nemá toto vliv na výši vašich splátek, neboť z příjmu Vám může být strženo maximálně částka nad výší nezabavitelného minima. Tedy dostanete část výplaty poníženou o exekuční srážku, která bude v tomto případě mimořádně nižší, než je obvyklé.

Splátkový kalendář

Jste-li v exekuci, kterou hradíte na základě domluvené splátkového kalendáře s exekutorem, je nutné o výpadku příjmu informovat exekuční úřad, neboť z důvodu porušení splátkového kalendáře může dojít k exekuci mobiliární či jiné formě exekuce. Spojíte-li se s exekučním úřadem, určitě najdete vhodné řešení pro tuto dobu. Nejste určitě jedinný exekuční dlužník, u kterého došlo k výpadku příjmu...

Insolvence

Jste-li v insolvenci (respektive oddlužení), kdy svůj dluh hradíte formou splátkového kalendáře (a to ať už srážkami ze mzdy, či zasíláním finančního plnění na účet insolvenčního správce), kontaktujte svého insolvenčního správce, že u Vás došlo k výpadku příjmu. V rámci oddlužení je zapotřebí, aby nedošlo k dobrovolnému vzdání se příjmu a dále aby v rozhodné době 36 nebo 60 měsíců došlo k úhradě alespoň stanovené části dluhu 30%, u důchodců nemá výpadek příjmu vliv na průběh oddlužení, pokud v průběhu 30 měsíců dojde k úhradě alespoň minimálního plnění.

Peněžité dary

Pokud v rámci oddlužení hradíte splátkový kalendář i pomoci daru od blízkých, opět informujte insolvenčního správce o nastalé situaci. V rámci oddlužení je zapotřebí, aby nedošlo k dobrovolnému vzdání se příjmu a dále aby v rozhodné době 36 nebo 60 měsíců došlo k úhradě alespoň stanovené části dluhu 30%, u důchodců nemá výpadek příjmu vliv na průběh oddlužení, pokud v průběhu 30 měsíců dojde k úhradě alespoň minimálního plnění.

Závazek dárce, pokud odstoupí od darovací smlouvy je nevymahatelný.

Máte nějaký dotaz? Rádi Vám bezplatně poradíme

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.