Máte právnickou osobu (např. s.r.o. - společnost s ručením omezeným), kterou už nevyužíváte, máte s ní už pouze každoroční náklady a její "udržování na živu" Vás obtěžuje?

Pojďme ji tedy společně ZLIKVIDOVAT.

Vždy se Vás budeme tedy ptát na následující:

  1. máte od společnosti kompletní účetnictví (tzn. ve stavu před uzavřením a vystavením kompletních výkazů pro likvidátora)
  2. pokud má vaše společnost dluhy - kolik jich je (počet) a v jaké výši?
  3. chcete společnost likvidovat nebo sháníte společnost, která si tu Vaši přepíše na sebe a bude později řešit likvidaci místo vás?
  4. v případě, že máte dluhy zahájil jste už insolvenci?

Zlikvidovat právnickou osobu může být záležitost na pár měsíců, může ale trvat i déle. Záleží v jakém účetním a ekonomickém stavu společnost je. Budete potřebovat účetní závěrku za poslední zdaňovací období a samozřejmě mezitimní závěrku za aktuální období (standardně se sestavuje od 1.1. do posledního dne v měsíci, který předchází aktuálnímu). Pokud tyto výkazy nemáte, nezoufejte, jsme schopni Vám je pomoci zajistit. Na základě účetního stavu posoudíme, jaký bude další proces.

Druhů likvidací je několik, a tím se liší i cena (níže uvedené informativní kalkulace):

  1. Likvidace s insolvencí, zde záleží na výši a počtu dluhů, likvidace probíhá v režii likvidátora a insolvenčního správce, cena se pohybuje od 39.900 Kč + soudní a notářské poplatky. Cena se stanoví individuálně podle stavu účetnictví.
  2. Likvidace "čisté společnosti bez historie", společnost nemá dluhy, máte od ní kompletní účetnictví, cena se pohybuje od 19.900 Kč + soudní a notářské poplatky.